Čebelnjak
Vsak čebelar si na začetku svoje poti izbere prostor, kjer bo namestil svoje čebele. Zelo razširjena praksa v Sloveniji je postavitev čebelnjaka, ki čebelarju nudi ustrezen prostor za delo s čebelami in shranjevanje čebelarskega orodja, čebelam pa zavetje v vseh vremenskih razmerah.
Točenje medu
Pri točenju medu uporabljamo 6 satno točilo na motorni pogon znamke Konigin. Točilo je v celoti izdelano iz nerjaveče pločevine. 230 V krmiljenje motorja zagotavlja brez stopensko nastavitev vrtljajev centrifuge, kar zmanjša možnost poškodbe satovja. šest satno točilo je bilo izbrano po tehtnem premisleku, saj zmore iztočit več satov in omogoča večjo razporeditev teže pri manjšem številu satov. Tako lahko hkrati obdelujete 2, 3 ali 4 sate, brez močnejših tresljajev.
Priprava satnikov in utapljanje satnic
Priprava in utapljanje satnic v satnike je opravilo pri vseh čebelarjih. Zaradi nujnosti menjave starega satovja z novim, ali naselitev nove družine je potrebno satnike opremiti s satnicami.
Obdelava čebeljega voska
Čebelji vosek je eden redkih čebeljih proizvodov, ki ga čebelarji primerno obdelanega vračajo v panje.
Zdravljenje
Skrb za zdravje čebeljih družin je v čebelarstvu najvišja prioriteta. Zdrave in močne družine so prvi pogoj za obilen donos čebeljih pridelkov. Varoja (Varroa destructor) je ena izmed najnevarnejših čebeljih "bolezni", ki lahko nepazljivem čebelarju čez zimo zdesetka čebelje družine.
Pri svojem delu zatiranja varoje se v prvem planu osredotočamo na naravni način z uporabo organskih kislin in izrezovanjem trotovine.
Pri svojem delu uporabljamo: